Hikayeler, onları anlatabilecek olanların başına gelir…

Herşeyden önemlisi Opak Group mutlu bir aile şirketidir.
Gıda sektöründe faaliyet gösteren Opak Group, yaklaşık 18 yıldır hizmette sınır tanımayan çizgisiyle başarısını üst düzeyde tutmayı ilke edinmiştir. Temelinde; Restaurant,Kafe ,Medya ve İnşaat sektörüne dayanan ve bulunduğu ilin büyük ve bilinir markalarından biri olarak tanınan Opak Group, başta kahve olmak üzere Tatlı, Çikolata ve İnovatif ürünler alanında oluşturduğu marka ve ürün çeşitliliğini, sahip olduğu üretim hacmi ve öncü duruşunu iç ve dış pazarda da emin adımlarla devam ettirmektedir.

Ticarete atılmamızın gerçekten bir hikayesi olduğu için önce onunla başlamak istedik. Uzun yıllar restaurant işletmeciliği yaparak gıdayla tanışma fırsatı bulduk.. Bu da farklı yemekler ,farklı damak tatları, yeni bir şeyler arayışını beraberinde getirdi. Uzun soluklu bu maceranın yoğun temposundan kaçışla birlikte yeni oluşumların başlangıcı içinde bulduk kendimizi. ,

Şöyle ki; bir gece, günü sonlandırdıktan sonra Restaurantlarımızı kapatıp herkes gibi dinlenmek için ulaştığımız evimizde uzanıp yorgunluğumuzu atacağımız yerde mutfağa geçip ertesi gün müşterilere ikram edebilmek için yeni ve farklı bir meze oluşturabilme düşüncesiyle dolapları karıştırmaya başladığımızda yeni birşeyler bulamayınca Kakule ilişti gözümüze (Kakulenin faydaları saymakla bitmez, genellikle aktarlarda şifa niyetine satılır) Ayrıca PST vardı başka bir rafta, tamda Türk Kahvesinin yanında! (PST Genellikle sporcuların kullandığı vitamin ve protein içeriklidir. Evlerde de pasta ve sütlü tatlıların yapımında kullanılır.)

Nitekim değişik ürünlere ilgili olan bir yapımız olması sebebiyle aldık elimize ‘’dibek’’ diye zannettiğimiz! ama asıl ismi Havan! olan sarımsak döveceğini, içine kattık Kakuleyi.. Peynir Altı Suyu Tozunu.. Türk Kahvesini.. Fıstık Kahvesini.. Vs.. Vs.. Başladık iyice ezmeye Toz haline gelene kadar.. Ortaya tamamen farklı yumuşak içimli mis gibi kokan bambaşka bir kahve çıktı. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz dibekte döve döve hazırladığımız için artık adını “dibek kahvesi” diye telafuz etmeye başladık..

Ve bununla beraber başladı bizimde kahve serüvenimiz..

Yeni güzel bir şeyler bulmanın keyfiyle yakınlarımıza, dostlarımıza ikramlarda bulunarak devam etti. Ta ki büyük,köklü ve genellikle sanatçıların.. bürokratların.. sıkça gittiği bir restauranta ziyarete gittiğimizde yemek sonrası yanımızdaki kahveyi ikram ettikten sonra çok beğenilince, kendi müşterilerine, Özel misafirlerine ikram için 1-2 kilo kadar hediye ettiğimiz mekan sahibinin, sonra 10 kg.. sonra 100kg.. beğeniler.. tavsiyeler.. Başka başka Türkiye'deki en büyük kafe zincirleri.. vs.. vs.. Şimdilerde kendimize ait markalarımızın dışında, yaklaşık 43 farklı firmaya fason üretim yapmaktayız.

Tabi ki akabinde kolay olduğu kadar zor bir sürecin koşuşturmacasında bulduk kendimizi! Zira daha önce böyle bir kahve olmadığı için, insanlara ulaştırmak, tattırmak ve anlatmak gerçekten bir hayli zordu ama beğenildikçe keyif veriyordu bize. 10 yıl geçmesine rağmen şuan hala aldığımız keyif gibi. Her şeyin sahibi olanın da dediği gibi hiç ummadığımız yerden büyük bir lutüf ile rızıklandırılıp, hiç ama hiç sevmediğimiz ve ciddi satışlara ulaşmamıza rağmen hala ticaretini yapmayı düşünmediğimiz bir ürünün üretim fabrikalarını kurmaya başladık ilk iki yıldan sonra..

Markalarımız