image
1453 kahve

Hikayeler, onları anlatabilecek olanların başına gelir…

Herşeyden önemlisi Opak Group mutlu bir aile şirketidir.
image

Gıda sektöründe faaliyet gösteren Opak Group, yaklaşık 18 yıldır hizmette sınır tanımayan çizgisiyle başarısını üst düzeyde tutmayı ilke edinmiştir. Temelinde; Restaurant,Kafe ,Medya ve İnşaat sektörüne dayanan ve bulunduğu ilin büyük ve bilinir markalarından biri olarak tanınan Opak Group, başta kahve olmak üzere Tatlı, Çikolata ve İnovatif ürünler alanında oluşturduğu marka ve ürün çeşitliliğini, sahip olduğu üretim hacmi ve öncü duruşunu iç ve dış pazarda da emin adımlarla devam ettirmektedir.

Ticarete atılmamızın gerçekten bir hikayesi olduğu için önce onunla başlamak istedik. Uzun yıllar restaurant işletmeciliği yaparak gıdayla tanışma fırsatı bulduk.. Bu da farklı yemekler ,farklı damak tatları, yeni bir şeyler arayışını beraberinde getirdi. Uzun soluklu bu maceranın yoğun temposundan kaçışla birlikte yeni oluşumların başlangıcı içinde bulduk kendimizi. ,

Şöyle ki; bir gece, günü sonlandırdıktan sonra Restaurantlarımızı kapatıp herkes gibi dinlenmek için ulaştığımız evimizde uzanıp yorgunluğumuzu atacağımız yerde mutfağa geçip ertesi gün müşterilere ikram edebilmek için yeni ve farklı bir meze oluşturabilme düşüncesiyle dolapları karıştırmaya başladığımızda yeni birşeyler bulamayınca Kakule ilişti gözümüze (Kakulenin faydaları saymakla bitmez, genellikle aktarlarda şifa niyetine satılır) Ayrıca PST vardı başka bir rafta, tamda Türk Kahvesinin yanında! (PST Genellikle sporcuların kullandığı vitamin ve protein içeriklidir. Evlerde de pasta ve sütlü tatlıların yapımında kullanılır.) Nitekim değişik ürünlere ilgili olan bir yapımız olması sebebiyle aldık elimize ‘’dibek’’ diye zannettiğimiz! ama asıl ismi Havan! olan sarımsak döveceğini, içine kattık Kakuleyi.. Peynir Altı Suyu Tozunu.. Türk Kahvesini.. Fıstık Kahvesini.. Vs.. Vs.. Başladık iyice ezmeye Toz haline gelene kadar.. Ortaya tamamen farklı yumuşak içimli mis gibi kokan bambaşka bir kahve çıktı. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz dibekte döve döve hazırladığımız için artık adını “dibek kahvesi” diye telafuz etmeye başladık..

Ve bununla beraber başladı bizimde kahve serüvenimiz..

Yeni güzel bir şeyler bulmanın keyfiyle yakınlarımıza, dostlarımıza ikramlarda bulunarak devam etti. Ta ki büyük,köklü ve genellikle sanatçıların.. bürokratların.. sıkça gittiği bir restauranta ziyarete gittiğimizde yemek sonrası yanımızdaki kahveyi ikram ettikten sonra çok beğenilince, kendi müşterilerine, Özel misafirlerine ikram için 1-2 kilo kadar hediye ettiğimiz mekan sahibinin, sonra 10 kg.. sonra 100kg.. beğeniler.. tavsiyeler.. Başka başka Türkiye'deki en büyük kafe zincirleri.. vs.. vs.. Şimdilerde kendimize ait markalarımızın dışında, yaklaşık 43 farklı firmaya fason üretim yapmaktayız. Tabi ki akabinde kolay olduğu kadar zor bir sürecin koşuşturmacasında bulduk kendimizi! Zira daha önce böyle bir kahve olmadığı için, insanlara ulaştırmak, tattırmak ve anlatmak gerçekten bir hayli zordu ama beğenildikçe keyif veriyordu bize. 10 yıl geçmesine rağmen şuan hala aldığımız keyif gibi. Her şeyin sahibi olanın da dediği gibi hiç ummadığımız yerden büyük bir lutüf ile rızıklandırılıp, hiç ama hiç sevmediğimiz ve ciddi satışlara ulaşmamıza rağmen hala ticaretini yapmayı düşünmediğimiz bir ürünün üretim fabrikalarını kurmaya başladık ilk iki yıldan sonra..

Kahve çoğalarak; sonrasında birçoğu yine farklı olmak üzere şuan yaklaşık 84 çeşitimizle Türkiyenin en bilinen, köklü franchise veren firmaların fason tedarikçisi olarak devam ediyoruz. Kimsede olmayanı, kimsenin ve hiçbir firmanın yapamadığını deneme ve yapmakla çıktığımız yola yine yeni ürünlerle devam ettik. Örneğin; Dünyada kimsenin üretmediği kornet kek,tulumba bunların başında geldi. Bildiğimiz tulumbalardan çok çok başka bir tatlıya sahip olan; Portakallı ,Antep Fıstıklı ,Frambuazlı,Karamelli,Sade,Tarçınlı,Çikolatalı gibi çeşitlerle ürettiğimiz tulumbalarımız.. Kornet külah içi dolgulu kek, Mutlu son denilen dip kısmı ve üzeri aromalı çikolata kaplı kornet kekimiz.. 600 yıllık kültürümüz olan ve alıştığımız damak tadından çokta uzaklaşmadan ince dokunuşlarla ve gerçekten içine sevgimizi kattığımız çifte kavrulmuş fındıklı çıtır çıtır baklavamız.. Bal şerbeti ile özenle hazırlanan, mis gibi tereyağında kavrulan, kadayıf ile sarmalanan Muhteşem Halep Usulü Tatlılarımız.. Aşk Tadında Çikolatalarımız.. Donuk ürünlerimiz.. Çeşit Çeşit Kurabiyelerimiz..

love kahve
Mutluluğun Resmini Çiz Dediklerinde Biz Bunları Yaptık.. :))
image

100 lerce kişilik ekibimizle Türkiye ye böyle lezzetler kazandırmanın gururu içindeyiz. Çalışmalarımız devam ederken değişen alışkanlıklarla birlikte son 2 yıldır franchise sistemi ve kafe sektörüne farklı bir bakış açısı getirdik. Hem rahatlıkla gelip oturup zaman geçireceğiniz mekanlar, hemde aynı zamanda mevcut ürünlerden al götür sistemi ile alışverişte yapabileceğiniz farklı konseptler oluşturduk. Türkiye de yine bir ilk olarak her şube kendi bünyesinde sürekli taze ürün sunabileceği sistemlerle donatıldı. Türkiye'nin hatta dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun hep aynı lezzet, hep aynı kalite ve hep aynı tazelikte son tüketiciye sergilenmektedir. İşte biz bunu yaptık! Bunların yanında birçok şehirde mevcut distribütörlerimiz ile yaygın bir satış ağı oluşturmayı başardık. Son 6 yıldır tatlı sektöründe devam eden faaliyetlerimiz ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanı sıra Türkiye’nin en büyük zincir marketleri ile ürettiklerimizi halkımıza ulaştırmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Opak Group bünyesindeki tüm markalar profesyonel marka uzmanları tarafından geliştirilmektedir. Ticari hayatta emin adımlarla ilerleyerek, kısa ve uzun vadede marka kimliğini geliştirerek sektörde kalıcılığını ve kar oranını koruyacak ticari faaliyetler üzerinde çalışmaktadır . Enfes çıtır çıtır tatlılarımız, tüm dünyadan yöresel ve en iyi kahve çeşitlerimiz, special çikolatalarımızın dışında kahvaltılık aperatiflerden doyurucu lezzetlere, donuk pasta çeşitlerinden kurabiyelere,milkfine smoothie , sıcak ve soğuk içecek çeşitlerine kadar birbirinden farklı lezzetli tatlar menülerimizde yer almaktadır. Tümü kendi tesislerimizde üretilen ürünlerimiz ,direkt olarak iş ortaklarımıza ulaştırılmasının bize kattığı güç! piyasa ile rahat rekabet ortamı sağlamamızın en büyük dayanağıdır. Sunulan tüm konseptleriyle en iyi lokasyonlarda , en yenilikçi ürünlerimizle bu profesyonel deneyimi sizlerle paylaşıp, kazançlı bir yatırım ve karşı konulmaz lezzetler için Opak Group ailesinin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

payment success

Your order has been successfully processed! Please direct any questions you have to the store owner. Thanks for shopping

continue browsing

your order is being processed

We Have Just Sent You An Email With Complete Information About Your Booking